נס ציונה - הפורטל
נס ציונה אודותינו חדשות כתבות עסקים לוחות ארועים חוגים פורום יצירת קשר
קטגוריה:  תחום:  טקסט חופשי:   
יום רביעי, י"ז אייר תשע"ט, 22 מאי 2019, 17:39   הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
שם משתמש / אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
כניסה לבעל עסק

הזינו את כתובת האימייל שלכם לקבלת עידכונים שוטפים,הפתעות ומבצעים

חדשות נס-ציונה אירועים ופעילויות ספורט חברה וקהילה
תרבות ופנאי עסקים מקומיים כתבות הגולשים שונות ומבצעים

חקירת רשלנות רפואית

כתב/ת: מערכת האתר

עודכן בתאריך: 1/3/2018

כלל הציבור בישראל מקבל מגוון רחב של שירותים בתחומים רבים ואחד הנפוצים ביותר הינו שירותי הבריאות. את השירותים מספקים מוסדות ציבוריים ופרטיים שונים. שירותי הבריאות המפותחים בישראל מספקים, לרוב, שירותים מעולים וללא דופי, אבל, לעיתים, קורות תקלות שנובעות מסיבות של אבחון שאיננו נכון, מטיפול שלא על פי הנוהל, מתקלה מנהלית, מכשלים בתקשורת בין גופים ובעלי מקצוע רפואיים ועוד. התוצאה, במקרים רבים, היא פגיעה במטופל הנמדדת בעוצמות שונות. לעיתים, היא קלה וניתנת לתיקון, ויש מקרים, בהם היא בלתי הפיכה שגורמת לנכויות ואף למות. אירועים חמורים כאלו מוגדרים, במקרים רבים, כרשלנות רפואית, והנפגע סבור כי הוא זכאי לתבוע בגין רשלנות רפואית.

הגדרת רשלנות רפואית

צריך לציין, כי רשלנות רפואית מוגדרת ככזאת שיש בה סטייה חמורה מהנורמה המקובלת בתחום. הטעות נמדדת בשני פרמטרים. הראשון הוא: היקף הנזק הרפואי שנמדד בהיקף הפגיעה באורח חייו של הנפגע. השני: נסיבות היווצרות הנזק, כלומר: אופי הטיפול, הקשר בין הטיפול לנזק, בדיקת פעילות המטפל ועוד. תביעה בגין רשלנות רפואית מתבצעת, לרוב, על ידי נפגעים כנגד מוסדות רפואיים וכנגד חברות הביטוח המבטחות את נותן השירות או את הנפגע עצמו. את התביעה הכספית מגישים בבתי משפט מתאימים שנבחרים על פי היקף  תביעה ופרמטרים אחרים. הגופים הנתבעים מבקשים להתגונן כאשר הם סוברים שהתביעה מוגזמת או איננה מוצדקת.

אופי החקירות

במקרים רבים, יש פער בין התובעים והנתבעים שנובע מאי הסכמות שונות. המתגונן חייב להביא הוכחות כנגד התובע, ובדיוק בנקודת זמן זאת הוא זקוק לממצאים שונים להוכחת צדקתו. משרד חקירות פרטיות יכול לספק ממצאים אלו במידה והם אכן קיימים. החקירות נועדו להשגת מידע סמוי אשר אנשים מעדיפים שלא לגלותם בפומבי. במקרים אלו יש צורך להוכיח, למשל, שתובע שמצהיר שהוא איננו מסוגל ללכת, אכן הולך ואינו מוגבל תנועה חמור. הדבר יכול להיעשות רק לאחר מעקב שוטף וצמוד שמלווה בתצפיות. קיים קושי רב להביא מידע יקר ערך כזה בגלל שלא ניתן לעקוב אחר האובייקט בתוך ביתו אלא רק בשטחים ציבוריים וגם בגלל המודעות של האובייקטים לאפשרות המעקב אחריהם.

אמצעי עזר

חוקר מקרי רשלנות רפואית יכול להשתמש בהקלטות, בצילומים ועוד, ולרשותו עומדים מגוון אמצעי מעקב. מצלמות, משקפות, מכשירי הקלטה והאזנה, רכבים, תחפושות הסוואה ועוד. חוקר פרטי נעזר גם במאגרי מידע שונים כדי ללקט חומר על האובייקט. הקושי בפעילות החוקר נובע בגלל הצורך להלך בין הטיפות. החובה לפעול על פי חוקים נוקשים בתחום, הזהירות מביצוע עבירות פליליות והצורך בהבאת ממצאים בדרך חוקית כדי  שבית המשפט יכיר בהם. לאחר החקירה הוא יכין תיק מסודר ובו דו"ח מסודר עם הקלטות וצילומים. במידת הצורך, יגיע החוקר למתן עדות בבית משפט כדי לתמוך בראיות שהוא מגיש. מזמין השירות יחליט בעצמו איך לנהוג בממצאים שהובאו לפניו – בין אם לפנות לסיוע של עורך דין המתמחה בתביעות רשלנות ובין אם יבחר בדרכים אחרות.

   
בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | יחסי ציבור  | עורכי דין  | חברת קידום אתרים בגוגל
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
בניית אתרים

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.