נס ציונה - הפורטל
נס ציונה אודותינו חדשות כתבות עסקים לוחות ארועים חוגים פורום יצירת קשר
קטגוריה:  תחום:  טקסט חופשי:   
יום שלישי, י' סיון תש"פ, 2 יוני 2020, 05:45   הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
שם משתמש / אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
כניסה לבעל עסק

הזינו את כתובת האימייל שלכם לקבלת עידכונים שוטפים,הפתעות ומבצעים

חדשות נס-ציונה אירועים ופעילויות ספורט חברה וקהילה
תרבות ופנאי עסקים מקומיים כתבות הגולשים שונות ומבצעים

אישור כיבוי אש לעסק

כתב/ת: מערכת האתר

עודכן בתאריך: 1/23/2019

הקמתם עסק חדש ואתם רוצים כבר לצאת לדרך? מצוין. יש רק דבר אחד שלו אתם צריכים לדאוג והוא אישור כיבוי אש. על פי החוק בישראל, כל עסק שמעוניין לפעול מוכרח לקבל ייעוץ מטעם אדם האחראי על בטיחות באש ובסופו של דבר גם אישור כיבוי אש מטעם שירותי הכבאות בישראל. למרבה הצער, עסקים לא מעטים בישראל אינם משיגים אישור זה ועל כן מסכנים את עצמם ואת לקוחותיהם. מבין העסקים האלה ניתן למנות מסעדות, מועדונים, בתי קפה, צימרים, גני אירועים ועוד.

השלב הראשון בהגשת האישור: תכנית מפורטת

כדי להשיג אישור כיבוי אש לעסק, יש צורך לעבור כמה שלבים משמעותיים. השלב הראשון הוא הכנת תיק שטח שיש להציג בפני הרשויות המקומיות ובפני שירותי הכבאות וההצלה בישראל. כמו כן, התיק מכין את בעלי העסקים להתרחשויות שונות כמו שריפות או רעידות אדמה, וכן יוצר סנכרון בין בעלי עסקים אחרים, כך שכולם יוכלו להתארגן במצבי חירום. תיק שטח צריך לכלול את הפרטים הבאים:

  • תכניות הנדסיות של מבנה העסק בעלות פירוט מדויק של כל ההתקנים הנמצאים בו.
  • מפרט של מערכות לגילוי עשן ואש.
  • תיאור מפורט של ציוד הכיבוי המצוי במבנה ברגע נתון.
  • פירוט על פתחי מילוט ודרכי יציאת חירום.
  • תכנון מדוקדק של המנדפים והמערכות למיזוג אוויר.
  • מידע על לוחות החשמל ומיקומם בבית העסק.
  • מידע על מיקומו של העסק, מספר האנשים השוהים בבניין בו זמנית, שילוט לשעת חירום וקיומן של מערכות התרעה.

עוברים לשלב השני: הביקורת

לאחר שמגישים את כל הטפסים הנחוצים, מגיע תורו של המפקח מטעם הרשות הארצית לכבאות והצלה לבקר אצלכם. עליו לבקר בבית העסק ולערוך סקירה בטיחותית מדוקדקת. בסיומה של הסקירה על המפקח לדווח על ליקויים על מנת לתקן אותם בהקדם. כדי שהמפקח יוכל לבוא ולבדוק את מיקום העסק, יש צורך לבצע תשלום אגרה. לאחר הבדיקה הראשונית, המפקח יבקר שוב במקום העסק כדי לוודא שתיקנתם את כל הליקויים.

השלב השלישי: לאשר או לא לאשר

השלב הסופי הוא שלב קריטי לעסק שלכם, מכיוון שהוא קובע אם תקבלו את האישור או לא. אם עמדתם בכל הדרישות ודאגתם לתקן את כל הליקויים, תקבלו אישור לעסק שלכם. אם לא תקבלו את האישור המיוחל, תוכלו לערער על ההחלטה. על כל פנים, אם אתם מעוניינים לעבור את הבדיקה בשלום, כדאי לערב בנושא איש מקצוע המעניק ייעוץ בבטיחות באש.

מה עושים במקרה של שריפה?

זה יכול לקרות לכל אחד ובכל מקום. לאש יש יכולת להתפשט במהירות, מבלי שתוכלו להבין בתחילה ממה היא נגרמה. לפיכך, אם בית העסק שלכם בוער, ישנם כמה דברים שחשוב לעשות. ראשית, אם הגעתם לעסק בעת השריפה, אל תנסו להתערב ולהציל את הרכוש. צלצלו מיד לשירותי הכבאות וההצלה והישמעו להוראות הכבאים. זכרו כי הבניין הוא מכלול של חומרים שעלולים להתפוצץ ולפגוע בכם בכל רגע נתון. שנית, לאחר שהאירוע מסתיים, יש להתקשר לחברת הביטוח ולדווח על המקרה. אל תנסו לנקות את השטח. המתינו לבואו של השמאי שיוכל להעריך את הנזקים, ורק אז החליטו אם להפעיל את הביטוח.

לפעמים אפשר למנוע את השריפה

כאשר פורצת שריפה, חשוב לפעול במהירות כדי למנוע את התפשטותה. דבר ראשון, אם קיבלתם אישור כיבוי אש לעסק, סביר להניח שבעסק שלכם מותקנות מערכות שנועדו למנוע את התפשטותה של האש או לכבות אותה כליל, דוגמת המתזים. דבר שני, אם אתם מבחינים בכך שנוצרת שריפה, מומלץ לפעול בהקדם. לדוגמה, אם הבחנתם במכשיר חשמלי העולה באש, נתקו אותו מהחשמל. לאחר מכן נסו לחנוק את האש בעזרת מטלית או שמיכה, ואם זה לא עוזר קראו למכבי האש.

 

 

 

   
בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | לימודים בנס ציונה  | יחסי ציבור  | עורכי דין  | חברת קידום אתרים בגוגל  | חוקר פרטי במרכז
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
נבנה על ידי EKDESIGN

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.