נס ציונה - הפורטל
נס ציונה אודותינו חדשות כתבות עסקים לוחות ארועים חוגים פורום יצירת קשר
קטגוריה:  תחום:  טקסט חופשי:   
יום חמישי, י"ז ניסן תשפ"ד, 25 אפריל 2024, 10:31   הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
שם משתמש / אימייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
כניסה לבעל עסק

הזינו את כתובת האימייל שלכם לקבלת עידכונים שוטפים,הפתעות ומבצעים

חדשות נס-ציונה אירועים ופעילויות ספורט חברה וקהילה
תרבות ופנאי עסקים מקומיים כתבות הגולשים שונות ומבצעים

דרכון פורטוגלי - המדריך המלא

כתב/ת: מערכת האתר

עודכן בתאריך: 5/5/2021

הנפקת דרכון אירופאי היא בגדר חלום של ממש עבור אזרחים ישראלים. נתח עצום מהאוכלוסייה חולם להשיג דרכון כזה וכמות האזרחים אשר מגישים בקשות להנפקת דרכונים אירופאיים רק הולכת וגדלה מדי שנה, כאשר הפופולארי יותר בניהם הוא הדרכון הפורטוגלי.

דרכון זה הפך להיות אחד היותר מבוקשים להנפקה, שכן הוא נגיש לחלק יותר נכבד מהאוכלוסייה - הוא אינו מצריך הוכחת קשר למדינה, כך שמספיקים שורשים במרוקו, תוניס, מצריים, טורקיה (ושאר מדינות של מגורשי ספרד) כדי להנפיק אותו. פורטוגל גם שייכת לאיחוד האירופאי, מה שאומר שמדובר בדרכון אירופאי לכל דבר.

מי זכאי להנפיק דרכון פורטוגלי?

▪ צאצאי מגורשי ספרד, או מדינות אשר קלטו בעבר מגורשי ספרד (קרואטיה, סרביה, ארגנטינה, ברזיל, הולנד, איטליה ועוד), בגילאי 18 ומעלה ממוצא יהודי, ונטולי עבר פלילי
▪ ילדים מגיל 18 ומעלה יכולים להגיש בקשה עצמאית, גם אם לאחד ההורים אין דרכון פורטוגלי
▪ ילדים בני פחות מ-18 שאחד מהוריהם קיבל דרכון יוכלו גם הם לקבל, אך הפרוצדורה מעט יותר ארוכה ומורכבת ובהתאם לחוקים של מדינת פורטוגל
▪ ילדים שנולדו למחזיקי דרכון ייחשבו לאזרחים אוטומטית, ויהיו זכאים לדרכון.
▪ בני הזוג של הזכאים יכולים להגיש בקשה לאחר 3 שנות נישואין בלבד.

מהם היתרונות של דרכון זה?

מחזיקי דרכון פורטוגלי זכאים לתנאים של מחזיקי דרכונים משאר מדינות אירופה, לרבות: האפשרות לגור בכל אחת ממדינות האיחוד, אפשרות להקמה וביצוע עסקים, זכאות ללימודים אקדמאיים במגוון המוסדות האירופאיים, זכות מעבר בין מדינות האיחוד, קניית נכסי מגורים, ביצוע עסקאות והשתתפות בהשקעות נדל"ן, אישור עבודה בכל אחת מהמדינות, כניסה לארה"ב ללא צורך בויזה, ועוד.

האם נדרש לבצע הכנות לפני תחילת התהליך?

ראשית, יהיה עליכם לבדוק האם אתם בכלל זכאים להנפקת דרכון פורטוגלי - ברחבי הרשת ניתן למצוא מגוון מאגרים של שמות משפחה זכאים, ובמידה והצלחתם לאתר את שם משפחתכם במאגר תוכלו להתחיל בתהליך. תתבקשו גם לספק שמות מלאים ומידע על ארץ המוצא של ההורים, ובמידה והם ילידי ישראל - תצטרכו לספק פרטים על הוריהם. 

תהליך הנפקת הדרכון

בשלב הבא תתבקשו לספק פרטים ומסמכים שלכם - דרכון ות"ז, והוכחות כתובות על כך שהנכם צאצאי זכאים, כדוגמת תעודות לידה או נישואים של ההורים/סבים סבתות, תמונות, תעודות לימודים, וכל מסמך שיוכל להוות הוכחה. ייתכן ותצטרכו גם לפנות אל משרד הפנים לצורך הנפקת הוכחות נוספות. לאחר הגשת כל המסמכים הרלוונטיים מתחיל תהליך בעל מספר שלבים, אשר מתחיל - בהנפקת אישור של הקהילה היהודית בפורטוגל, דרך בקשת אישור מממשלת פורטוגל, ועד לשלב האחרון לאחר קבלת כל האישורים, שהוא ההנפקה והקבלה של הדרכון עצמו.

כמה זמן לוקח כל התהליך עד לקבלת הדרכון?

התהליך כולל בירוקרטיה לא קטנה של תקשורת בין ארגונים ומעבר בין לא מעט גופים ואישורים, אבל בהשוואה לדרכונים אירופאיים אחרים אשר הפרוצדורה שלהם יכולה לארוך בין 3 ל-4 שנים, הפרוצדורה להנפקת דרכון פורטוגלי אורכת כשנתיים, זאת הודות ליעילות של התהליכים עבור צאצאי מדינות מגורשי ספרד.

   
בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | לימודים בנס ציונה  | יחסי ציבור  | יעוץ משפטי בחינם  | חברת קידום אתרים בגוגל
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
נבנה על ידי EKDESIGN

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.