השפה של הרופאים – מילון מונחים רפואיים

תאריך פרסום: 10/23/2017

לא פעם קרה שהגעת לרופא על מנת לקבל טיפול, הרופא איבחון את המחלה והתחיל לתת הסברים. מרגע שהרופא החל להסביר על הטיפול והמחלה הרגשתם שאתם מאבדים אותו, כלום לא מובן לכם. הרגשתם שאתם חייבים מילון מונחים רפואיים.

תחום הרפואה מלא במונחים ושמות מקצועיים המובנים רק למי שמתעסק בתחום מידי יום. בהרבה מקרים הרופאים מנסים להסביר לנו משהו ואנו לא מבינים את משמעות המילים שיוצאות להם מהפה.

אך נבין את שפת הרופאים?

חוץ מהעובדה שרופאים כותבים בצורה ממש לא ברורה גם המילים המקצועיות שהם משתמשים בהן לא מובנות לנו. אז איך בכל זאת נבין אותם? נשתמש במילון מונחים רפואיים. מילון מונחים רפואיים יכול לעזור בצורה משמעותית. זה נכון שאתם לא תוציאו את המילון בזמן שהרופא מדבר אבל בהחלט ניתן לרשום את עיקרי דברי הרופא ואז להגיע לבית ובאופן רגוע להתחיל לפרש את מילותיו.

ברגע שתתחילו להשתמש במילון מונחים תוכלו לראות הבדל משמעותי בכל ביקור אצל הרופא, לאט לאט תתחילו להבין יותר ויותר מושגים ואולי אפילו לא תזדקקו למילון פעם נוספת.

מה זה מילון מונחים רפואיים?

מילון מונחים רפואיים הוא בעצם אמצעי תוכן הנותן הסברים ופירוש למגוון ביטויים ושמות מקצועיים מעולם הרפואה. היום ניתן להשתמש במילון פיסי, כלומר, ספר עם דפים המשמש כמילון לכל דבר ועניין. בנוסף למילון המסורתי בעידן האינטרנט ניתן למצוא מילון מקוון. למילון מקוון יש יתרונות רבים מאחר וניתן לפתוח אותו במכל מקום ובכל זמן, דבר הגורם להקלה משמעותית בכל נושא פרוש הרופא.

מי משתמש במילון מונחים רפואיים?

ניתן לומר שהיום כמעט כל אחד משתמש בצורה כזו או אחרת במילון מונחים רפואיים. היום ניתן לראות מתמחים ברפואה המשתמשים במילונים שונים וכן גם מטופלים המשתמשים במילון. כל אדם הנתקל במונח רפואי לא ברור יכול להשתמש במילון רפואי ולהתחיל לפרש את עולם הרפואה. הרעיון במילון מונחים הוא להנגיש את עולם הרפואה גם לאנשים שאינם מתחום ורוצים להבין מה הרופא אומר או באופן כללי רוצים להכיר את התחום יותר.

לסיכום

אם אתם רוצים להבין מה הרופא אומר לכם כדאי להיעזר במילון מונחים מקצועי של תחום הרפואה. הפסיקו סתם לנענע את הראש כאשר הרופא מדבר והתחילו ממש להבין מה הוא אומר. מילון מונחים יכול לעשות הבדל משמעותי ולגרום לכם להבין טוב יותר בטיפול שהרוא ממליץ לכם.

בניית אתרים  | חנות וירטואלית  | לימודים בנס ציונה  | יחסי ציבור  | יעוץ משפטי בחינם  | חברת קידום אתרים בגוגל
  תוצאות חיפוש מתוך האתר נס-ציונה www.ness-ziona.co.il
נבנה על ידי EKDESIGN

 © כל הזכויות שמורות לאתר נס-ציונה, חברת אי.קיי.דיזיין בניית אתרי הכרויות ו קידום אתרים.   הזכויות לחלק מהתכנים, לתקצירי התכנים ולתמונות המופיעים באתר שייכים לבעליהם החוקיים וביניהם: וואלה, נענע, YNET, NRG, ספורט 5, גלובס, The Marker, תפוז, הארץ Online, עכבר העיר, rest, ועוד ומאוזכרים באתר ככאלה.  תכנים אשר ניכתבו ע"י צוות מערכת האתר נס-ציונה או למענו מחוייב באישור בכתב בטרם הצגתו באתר אחר ואיזכורים נכונים.  אם ברצונכם שלא להופיע באתר - כיתבו לנו! - אנו מכבדים את זכויותיכם.